http://www.amanbe.mk/images/baneri/classicgame.jpg

Смртоносен спуст со велосипед

smrtonosen-spust-so-velosiped

Ова е дефинитивно еден од најстрашниот велосипедски спуст :iznenaden:

Предизборна (брука) кампања, 2014 година

predizborna-bruka-kampanja-2014-godina

Предизборната кампања започна, а со тоа и македонската мизерија. Одиме, се на едно место околу бруката.

Свиркање како шеф!

svirkanje-kako-shef

Roger Whittaker, свирче талент! :respect:

8-ми Март во Македонија!

8-mi_mart

„Batwoman“ ви прикажува… :siigra:

Љубовна инспирација #18

ljubovna-inspiracija18

18-ка! Уживајте :heart:

Македонија – Латвија, автогол реакција!

makedonija-latvija-avtogol-reakcija

Иако победивме против Латвија со 2-1, пак сме си дрва во спортот. Автоголот на Георгиевски од вчера од друг агол!

National Geographic: Најдобрите фотографии од Февруари 2014

best-of-february

Нова тура, најдобрите фотографии од месец Февруари, 2014 :)

Тролање lvl: „бербер“

trolanje-lvl-berber

… пробајте, посебно ако е „фризерка“ :w00t: